![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5268155
*
nr 526 8155
Spegel
20-tal, höjd: 108
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 16:01:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 00:40:35
1
100 kr
25/5 18:46:20
2
200 kr
26/5 12:56:16
3
700 kr
26/5 13:42:12
4
700 kr
26/5 13:42:39
4
1.100 kr
26/5 15:19:12
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 526 8155
Spegel
20-tal, höjd: 108
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 00:40:35 | 1 | 100 kr |
25/5 18:46:20 | 2 | 200 kr |
26/5 12:56:16 | 3 | 700 kr |
26/5 13:42:12 | 4 | 700 kr |
26/5 13:42:39 | 4 | 1.100 kr |
26/5 15:19:12 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53